Przygotowujemy Szlachetną Paczkę!

24 listopada 2015

Opis rodziny
Pani Kasia (36 l.) samotnie wychowuje dwójkę dzieci: 11-letniego Daniela i 4-letnią Natalię. Rodzina dobrze sobie radziła, kiedy pani Kasia pracowała. Córka Natalia urodziła się z wrodzoną zaćmą obu oczu. Choroba ta wiąże się z kosztownymi wyjazdami na specjalistyczne leczenie do Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie, zakupem odpowiednich okularów czy lekarstw dla dziewczynki.

Natalka czeka na operację wszczepienia soczewek. Półtora roku temu zmarła babcia pani Kasi, która wspierała ją finansowo w leczeniu dziecka. Obecnie nie ma żadnego wsparcia ze strony swoich rodziców. Po odliczeniu kosztów utrzymania mieszkania, daje to mniej niż 400 złotych na osobę miesięcznie. Pani Kasia nie poddaje się, walczy o dalsze właściwe leczenie dziecka i dobry rozwój dzieci. Pani Kasia myśli o kursie dla opiekunek, przez co ma nadzieję na lepszą pracę. Matka jest dumna ze swoich dzieci, nie poddaje się, jest dzielna, cierpliwa i zaradna. W domu panuje atmosfera wzajemnej miłości. Rodzinie najbardziej przyda się odzież, gdyż są to dla pani Kasi rzeczy kosztowne, a dzieci szybko rosną. Ważne jest też biurko do pokoju syna, gdyż stare nie nadaje się do użytku, a syn jest uczniem i musi odrabiać lekcje.
Dla rodziny ważna jest też żywność.

Potrzeby rodziny:

ubrania, bo dzieci szybko rosną, a ubrania są drogie;
biurko, bo stare jest zniszczone, nie nadaje się do użytku, a syn chodzi do szkoły;
żywność, bo jest droga
żywność trwała: herbata, cukier, makaron, olej, mąka, dżem, kakao itp.
środki czystości: proszek do prania, płyn do mycia naczyń, pasta do zębów, szampon do włosów, szczoteczka do mycia zębów,
artykuły dziecięce: szampon do włosów, szczoteczka i pasta do zębów dla córeczki
odzież

Rodzaj obuwia: przejściowe
Kategoria: buty sportowe
Rozmiar: 39

Pomoce szkolne: farbki, papier kolorowy, plecak, bloki, kredki
Inne: plecak dla chłopca

Wyposażenie mieszkania: kołdra, koc, ręczniki, pościel, poduszka

Brakujące sprzęty: Pani Kasia nie ma nic swojego, oprócz 2 łóżek. Wszystkie rzeczy należą do właściciela mieszkania, u którego wynajmuje.
Pani potrzebuje biurka dla syna, gdyż stare jest zniszczone i nie nadaje się do użytku. Potrzebuje również komody na ubrania, ponieważ nie ma wystarczająco dużo miejsca na przechowywanie odzieży.

Inne potrzeby:
– Naczynia
– Specjalne upominki, bo to przecież Boże Narodzenie
Książka thriller dla 11-latka, puzzle dla Natalki, Pani Kasia lubi krzątać się w kuchni i marzy o najprostszym blenderze.

Tylko nasza szkoła przygotowuje paczkę tej rodzinie. Jeśli zawiedziemy, pani Kasia, Daniel i Natalka nie otrzymają pomocy na Święta!!!!

Rzeczy, które podarujesz rodzinie powinny być dla niej prezentem. Nie muszą być one nowe, a jeśli są używane – niech będą zadbane. Paczka przygotowywana jest z myślą o drugim człowieku – jest jak prezent. Przygotuj paczkę tak, by podniosła poczucie własnej wartości u obdarowanych przez Ciebie osób.

Wszystkie rzeczy przynosimy do 10 grudnia 2015r., sala 3A i 202 B (pedagodzy)
Zapraszamy do czynienia dobra…

Szkolne Koło Wolontariatu i Samorząd Uczniowski