DNI PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA

20 listopada 2015

W dniach 26 – 30 października w naszej szkole po raz kolejny odbyły się Dni Promocji Zdrowego Stylu Życia. Gościliśmy specjalistów, którzy uczestniczyli w spotkaniach z młodzieżą z gimnazjum i ze szkoły podstawowej. Specjalista ds. Nieletnich p. Sylwia Kuczyńska – Szpak i dzielnicowy p. Paweł Dzięgielewski przeprowadzili dla uczniów klas I – IV szkoły podstawowej pogadanki z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali upominki. Przedstawiciel Żandarmerii Wojskowej p. Piotr Nagórny w klasach I gimnazjum rozmawiał z młodzieżą o zagrożeniu jakie niosą ze sobą dopalacze. W ramach Szkolnego Programu Wychowawczego i Programu Profilaktyki terapeuta uzależnień w klasach I – III gimnazjum prowadził spotkania w zakresie uzależnień od środków psychoaktywnych. Pan Jan Kowalczyk – w ramach współpracy z rejonowym oddziałem PCK, przeszkolił uczniów klasy Va, VI a oraz II klas gimnazjum z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Pielęgniarki medycyny szkolnej p. Janina Cholewińska i p. Wiesława Turzańska odwiedziły klasy V i VI. Rozmawiały z uczniami o higienie i zdrowym odżywianiu. Wolontariuszki z klasy III c gimnazjum zachęcały uczniów do codziennego jedzenia warzyw i owoców częstując cząstkami marchewek, gruszek, winogron i innych owoców.

Po zakończeniu tygodnia Dni Promocji Zdrowego Stylu Życia uczniowie pozytywnie oceniali podjęte działania.

Pedagodzy szkolni

[nggallery id=603].