Bezpiecznie do szkoły

4 października 2015

23 września 2015 r. Biblioteka Publiczna Gminy Sulechów zaprosiła dzieci z klasy I a edukacji wczesnoszkolnej na pouczającą lekcję na temat zachowania się dzieci w ruchu drogowym i sytuacji powodujących zagrożenie dla życia lub zdrowia. Komendant Straży Miejskiej pan Krzysztof Sadowski opowiadał o bezpieczeństwie uczniów w ruchu drogowym i prawidłowym zachowaniu się podczas różnych zagrożeń.

Podczas spotkania uczniowie mieli okazję do czynnego udziału w improwizacji telefonicznej (wymiana informacji między dyspozytorem służb alarmowych a świadkiem, który zgłasza zdarzenie sytuacji zagrożenia życia). Żegnając się z panem Komendantem wszyscy uczniowie podziękowali za cenne wskazówki dotyczące zasad bezpieczeństwa. Dla uczniów była to niewątpliwie ciekawa forma zdobywania i utrwalania wiedzy na ten temat.
A.Eckert, B.Rakowska