Teatr internetowy „O krasnoludkach i sierotce Marysi”

29 września 2015

23 września 2015r. dzieci z kl. I d wraz z wychowawczynią Dorotą Wieczorek obejrzały pierwszą w tym roku szkolnym bezpośrednią transmisję teatru internetowego przekazywaną tym razem z Teatru im. Juliusza Osterwy z Gorzowa Wlkp.
Była to jedna z najpiękniejszych polskich baśni o Marysi i pociesznych krasnoludkach, które każdego roku wychodzą spod ziemi, by pomagać ludziom.

Ta barwna, pełna przygód opowieść o przyjaźni i miłosierdziu z zachowaniem uroku ówczesnego języka wręcz zachwyciła młodego widza. Duża ilość aktorów, także dzieci z kółka teatralnego, muzyki i piosenek sprawiły, że dzieci oglądały spektakl z wielkim zainteresowaniem.
Wszak to nie to samo, co bytność w prawdziwym teatrze ale dzięki transmisji chociaż przez chwilę mogliśmy się poczuć jak jego goście i przeżyć magiczne, niezapomniane chwile.
Przedsięwzięcie koordynowała Dorota Wieczorek