Bandaże dla Afryki

19 maja 2015

– Jest to ogólnopolska akcja charytatywna.

– Celem jest niesienie pomocy chorym i potrzebującym w krajach ubogich, głównie afrykańskich. Aż trudno uwierzyć, że bandaż – podstawowy element apteczki, często jest tam brakującą rzeczą.

– Koło Misyjne działające w Zespole Szkół w Sulechowie postanowiło wiosną włączyć się w tę działalność. Zbiórka bandaży odbywała się na terenie szkoły i trwała od początku marca do połowy kwietnia.

– Zebrane bandaże trafiły do fundacji Dzieci Afryki , a stamtąd do Purii- ośrodka dla trędowatych w Indii oraz do Kenii, do miejscowości Kithat. Jest to placówka misyjna prowadzona przez Siostry Misjonarki Świętej Rodziny.

– Zaangażowanie uczniów było przeogromne. Zebrano łącznie ponad 3500 bandaży. Szczególnie trzeba podkreślić rolę klas nauczania zintegrowanego, które to z wielkim zapałem włączyły się w akcję ”bandażomanii”. Po zakończonych działaniach wszystkie klasy otrzymały dyplomy oraz zostały nagrodzone słodyczami.

D Z I Ę K U J E M Y!