TURNIEJ WIEDZY O RUCHU DROGOWYM – ZEBRA

19 marca 2015

W dniu 14 marca 2015r w hali sportowej naszej szkoły odbył się Turniej wiedzy o ruchu drogowym ZEBRA. W turnieju wzięło udział 20 drużyn z różnych miejscowości naszego województwa min z Przytocznej, Wierzbna, Brodów, Klenicy, Trzebiechowa i SP nr 1 w Sulechowie. Naszą szkołę reprezentowały 2 drużyny: Bystrzaki i Luzaki z kl. III a i 2 drużyny: Pendolino i Pingwiny z kl. III d. Wszyscy brali udział w 3 konkurencjach sportowych i 3 wiedzowych. Po podliczeniu punktów przez sędziów okazało się, że:

I miejsce zajęła drużyna Bystrzaki z kl. III a– zdobyli Puchar Przechodni Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego K.W.P w Gorzowie Wlkp i torby turystyczne
II miejsce zajęła drużyna Pingwiny z kl. III d – zdobyli Puchar Prezesa Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Motorowego w Zielonej Górze i odtwarzacze MP4
V miejsce zajęła drużyna Luzaki z kl. III a– zdobyli Puchar Ośrodka Szkolenia Kierowców „SPEED” Przemysława Pokłada i plecaki
VII miejsce zajęła drużyna Pendolino z kl. III d– zdobyli Puchar Komendanta PŻW Sulechów
Wręczono także puchary i nagrody dodatkowe.

Drużyna Luzaki z kl. III a zdobyła Puchar Przewodniczącego Komisji Przestrzegania Prawa o Ochrony Środowiska Rady Miejskiej w Sulechowie za najszybsze i bezbłędne rozwiązanie testu o ruchu drogowym oraz Puchar Komendanta Chorągwi Ziemi Lubuskiej za najładniejszy plakat.

Drużyna Pingwiny z kl. III d zdobyła Puchar Inspektora RD PŻW w Sulechowie za najszybsze i bezbłędne rozwiązanie krzyżówki.

Impreza była bardzo dobrze przygotowana i zorganizowana. Dzieci w ramach poczęstunku otrzymały drożdżówki, wafelki i soczki. Wszyscy się świetnie bawili. Biorąc pod uwagę sukcesy jakie zdobyli nasi uczniowie należy się bardzo cieszyć i serdecznie pogratulować im oraz i wychowawczyniom, które przygotowywały dzieci do turnieju – p. Bożenie Rakowskiej i p. Dorocie Wieczorek.