Dyktando (nie tylko) dla Mistrzów

9 lutego 2015

Dnia 15 XII 2014r. – 18 uczniów klas trzecich szkoły podstawowej i 1 uczeń kl. II wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie „Dyktando (nie tylko) dla Mistrzów”.

Zadaniem uczniów było uzupełnienie trudnych wyrazów w tekście dyktanda oraz rozwiązanie testu obejmującego znajomość zasad ortograficznych i wyjątków od nich. Należy nadmienić, że był to test wielokrotnego wyboru, a z takim uczniowie kl. I-III nie spotykają się na co dzień. Zatem zadanie to nie było łatwe.

Tym bardziej cieszy fakt, że Alicja Puchalska z kl. III a i Klaudia Kamecka z kl. III b zdobyły I miejsce w Polsce, uzyskując maxymalną liczbę 130 punktów. Otrzymują pamiątkowy grawerowany dyplom i nagrodę książkową.

V miejsce w Polsce, dyplom laureata i nagrodę książkową zdobyła uczennica kl. III bZuzanna Jelinek

Wyróżnienia za zdobycie od 125 – 117 punktów, a zarazem od VI – XIV miejsca w Polsce otrzymali:

Mikołaj Soroko – kl. III a

Jan Bajor kl. III d

Bartosz Nagórny kl. III a

Martyna Majewska kl. III c

Zofia Chomiak kl. III d

Filip Lupa kl. III a

Nikola Kaczmar kl. III b

Wyróżnionych uczniów uhonorował także Dyrektor szkoły pamiątkowymi nagrodami książkowymi.

Gratulujemy uczniom, uczennicom oraz ich wychowawczyniom: p. Bożenie Rakowskiej, Elżbiecie Żok, Marii Benysek i Dorocie Wieczorek tak wysokich lokat i życzymy dalszych sukcesów. Myślimy, że takie piękne wyniki zachęcą innych uczniów do udziału w różnych konkursach.

Konkurs w szkole zorganizowała i przeprowadziła p. Dorota Wieczorek