„Ogród sztuk” w Zborze

1 lutego 2015

„Ogród sztuk” to cykliczna impreza prezentująca dorobek artystyczny uczniów Zespołu Szkół. W tym roku w zimowym „Ogrodzie” mogliśmy się pochwalić wieloma formami artystycznego wyrazu: teatrem, muzyką, tańcem, a także rysunkiem i rękodziełem artystycznym. 20. stycznia w sali widowiskowej sulechowskiego Zboru wystąpili: chór” Crescendo”, „Teatr w kratkę”, soliści szkolnych zespołów wokalnych, zespół gitarowy, grupa taneczna oraz instrumentaliści.

Dzięki chórowi „Crescendo”, który zaśpiewał kolędy i piosenki bożonarodzeniowe, przypomnieliśmy sobie magiczną atmosferę niedawnych świąt. Do chóru należą uczniowie klas I – VI sp: Klaudia Alchimowicz, Natalia Dąbrowska, Patrycja Dąbrowska, wiktoria Jankowiak, Zuzanna Jelinek, Julia Kożuch, Zuzanna Kuczyńska, Anita Malicka, Olga Podyma, Marta Skoczylas, Weronika Wałukiewicz, Maja Bilon, Aleksandra Jędrysiak, Maja Kaczmarska, Natalia Krzyżaniak, Ariana Opajdowska, Alicja Puchalska, Maria Sołtys, Lena Szuchnik, Hanna Mikołajczyk, Kinga Rozynek Maria Olszowa, Daria Mazur, Miszela Tkaczuk, Marcelina Tkaczuk,Joanna Wajda, Zofia Walasek, Kornelia Wyzujak.

Aktorzy „Teatru w kratkę” przedstawili sztukę bożonarodzeniową „Świąteczna wędrówka”, (sztuką tą zdobyli I miejsce w Powiatowym Przeglądzie Grup Jasełkowych i Kolędniczych i dostali się do etapu wojewódzkiego). Swoje role wspaniale odegrali: Katarzyna Słońska, Antonina Konsur, Anna Nocuń, Aleksandra Rabcewicz, Martyna Myszograj, Aleksandra Dach, Justyna Szymańska, Weronika Czarnecka, Natalia Różycka, Wojciech Grzegorczyn, Gracjan Kostański, Błażej Kozakiewicz, Krzysztof Majewski, Paweł Binko.  Piosenki przygotowane do spektaklu zaśpiewali soliści: Julia Latowska, Martyna Dzierla, Jakub Sulek, Daniel Hutor, a kolędę „Jam jest dudka” wykonali: Hanna Mikołajczyk, Kinga Rozynek, Maria Olszowa i Marcel Górny. Zespół gitarowy,  w składzie: Zofia Gromiec, Julia Latowska, Filip Gawroński, Michał Krengowski, Piotr Opaska, zagrał piękną kolędę „Nie było miejsca dla Ciebie”. W sztuce wystąpili też tancerze. Walca, jiva i układ do piosenki „Na całej połaci śnieg” zatańczyli Maja Gromulska i Grzegorz Łazicki. Scenografię do spektaklu oraz gadżety sceniczne wykonali uczniowie koła plastycznego SP.

Żywiołowym tańcem rozruszali publiczność uczniowie kl. II b edukacji wczesnoszkolnej, którzy przygotowali dwa układy: rock & rolla i chuchachuę.

W „Ogrodzie” zaprezentowali się też uczniowie grający na instrumentach: Miszela Tkaczuk – fortepian i Michał Krengowski – gitara.

Gościnnie zaśpiewał zespół wokalny nauczycieli „Lech – Ben  & copmpany.

Imprezę prowadzili Emilia Kotlarska i Gracjan Kostański..

Po prezentacjach, w kawiarence Zboru można było obejrzeć wystawę prac plastycznych oraz zakupić biżuterię wykonaną własnoręcznie przez uczniów klas IV – VI na kółku plastycznym.

Opiekunami grup artystycznych są: p E. Akonom, p. A. Niesułowska, p. Aneta Godyń, p. D. Bieława, p. L. Sawicki, p. B. Łyżwinski.

Anna Niesułowska