Internetowy teatr dla dzieci

17 grudnia 2014

Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły mieli w dniu 11 grudnia 2014r możliwość oglądania przez Internet transmisji spektaklu teatralnego. Tym razem była to sztuka „Biegnijcie do szopki”, którą wystawił Śląski Teatr Lalki i Aktora w Katowicach. Przedstawienie wprowadziło uczniów w nastrój świąteczny. Pokazało dzieciom Narodzenie Pana, przybliżyło postać króla Heroda, Diabła, Śmierci, Trzech Króli i Pastuszków. Opowieść była przeplatana śpiewaniem kolęd, co je uatrakcyjniło. Dzieciom z klas III a, III b i III d, które oglądały przedstawienie spektakl się bardzo podobał. .

Jest to świetna forma zaproszenia dzieci do świata teatru. Nie zawsze można do niego pojechać, a dzięki transmisjom internetowym można w nim być. Tym razem w całej Polsce spektakl obejrzało 41ooo uczniów.