Konkurs recytatorski pt.”Żołnierz z Ojczyzny mojej…”

17 grudnia 2014

4 grudnia 2014 r. w Jednostce Wojskowej w Sulechowie odbył się konkurs recytatorski pt.”Żołnierz z Ojczyzny mojej…” zorganizowany z okazji Święta Wojsk Rakietowych i Artylerii”. Konkurs skierowany był dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Jego celem było rozwijanie uczuć patriotycznych oraz zainteresowanie poezją i książką jako źródłem wiedzy. Najlepsi recytatorzy z naszej szkoły zaprezentowali się na scenie w Klubie 5 LPA. Uczennica klasy III a Maria Sołtys – wychowanka pani.B.Rakowskiej -zdobyła III miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy. W czasie przerwy, podczas której obradowało jury konkursu, uczniowie zwiedzili Salę Tradycji. Każdy mógł obejrzeć eksponaty zgromadzone w gablotach ( medale, dokumenty i inne pamiątki). Chorąży T.Rybarczyk opowiedział historię oraz sposób funkcjonowania jednostki, a także przybliżył zawód żołnierza. Konkurs oraz zwiedzanie dostarczyły dzieciom mnóstwa wrażeń.