Koncert charytatywny „Pomóżmy Nikoli”

17 grudnia 2014

5 grudnia 2014 roku w Sulechowskim Zborze odbył się koncert charytatywny „Pomóżmy Nikoli”.

Koncert organizował wolontariat „Jesteśmy dla Ciebie”, działający przy Zespole Szkół w Sulechowie. Celem akcji była pomoc niepełnosprawnej dziewczynce, podopiecznej wolontariatu, która razem z mamą i opiekunami także gościła na koncercie. Mama bardzo wdzięczna za naszą pomoc ofiarowała nam zdjęcie córki.

Gośćmi koncertu byli nauczyciele Zespołu Szkół w Sulechowie, którzy tworzą zespół LechBen&Company. Poświęcając swój czas, starają się „bawiąc” muzyką, występować charytatywnie i pomagać innym.

W trakcie koncertu miały miejsce licytacje bardzo atrakcyjnych przedmiotów. Największą popularnością cieszyła się piłka do siatkówki z autografami reprezentacji Polski, obecnych mistrzów świata, gogle żużlowca Piotra Protasiewicza czy najnowsza płyta zespołu LemOn.

Na zakończenie koncertu każdy mógł spróbować swojego szczęścia w loterii fantowej.

Nad całością czuwał i całą imprezę prowadził absolwent naszej szkoły, Wojciech Góralski, obecnie prezenter Radia Eska.

Po uczcie muzycznej wszyscy obecni mogli zasmakować się w ciastach i pysznej kawie sponsorowanej przez kawiarnię Delicjusz.

Przy radosnej atmosferze można było podzielić się refleksjami na temat usłyszanej muzyki, obejrzanej prezentacji, pokazującej bardzo trudną sytuację Nikoli.

Celem koncertu była materialna pomoc dziewczynce, ale również a może i przede wszystkim uwrażliwienie na cierpienie drugiego człowieka, tego najmłodszego. Udało nam się zebrać kwotę 4.810 złotych.

Korzystając z okazji chciałabym podziękować wszystkim: dyrekcji Zespołu Szkól, wspaniałej młodzieży- wolontariuszom, sponsorom, którzy przekazali na ten cel kwoty pieniężne i atrakcyjne fanty, zespołowi LechBen&Company, mieszkańcom Sulechowa, za liczne przybycie i wszystkim ludziom dobrej woli.

Chciałabym by każdemu z nas, patrzącemu i uczestniczącemu w cierpieniu, trudach innych przyświecało piękne motto, pięknego człowieka:

„Czujemy, że nasza działalność to tylko kropla w morzu. Ale bez niej ocean byłby uboższy”

Matka Teresa z Kalkuty.

Więcej informacji odnośnie koncertu, sponsorów, którzy pomogli w jego organizacji oraz innych akcji wolontariatu znaleźć można na:

facebooku: Jesteśmy dla Ciebie.

Odsyłam również do artykułu, który relacjonuje koncert w Zborze:

Dziękuję. Violetta Samociak