Warsztaty członków Koła Misyjnego u Sióstr Misjonarek Św. Piotra Klawer w Poznaniu

6 października 2014

26 i 27 września 2014r członkowie Koła Misyjnego wraz z opiekunem Krystyną Zamolską i Małgorzatą Łuszczyńską wyjechali na warsztaty do Poznania do Sióstr Misjonarek Św. Piotra Klawera.

Jak było?
Gdyby zapytać każdego z osobna, zdania nie byłby podzielone – po prostu wspaniale!
Przez cały pobyt towarzyszyła wszystkim miła atmosfera i ogromny entuzjazm. :)

Po dotarciu, zaczęło się od przedstawienia się i prezentacji. Następnie udaliśmy się do kaplicy, gdzie czekała nas adoracja Najświętszego Sakramentu oraz droga krzyżowa z rozważaniem prześladowań chrześcijan.

Następnego dnia po próbach śpiewania uczestniczyliśmy we Mszy Świętej i zaprezentowaliśmy efekt nocnych prób.

Później czekał nas dłuuugi dzień! Po zjedzeniu śniadania zaczęliśmy od poznania… Argentyny i Boliwii. Przedstawił nam je werbista, ojciec Radosław. :)

Co okazało się hitem? Yerba mate. Napar z liści ostrokrzewu paragwajskiego, popularny w krajach Ameryki Południowej. Smakował… no, prawie wszystkim. :)

Podczas krótkiej przerwy nie mogło zabraknąć czasu na tańce. Tradycyjnie wykonaliśmy osła i belgijkę.

Po powrocie do ośrodka wybraliśmy się w podróż, przewodnikiem była siostra Barbara. W krótkim czasie zwiedziliśmy aż 5 kontynentów! Takie atrakcje tylko z Kołem Misyjnym!

Później rozpoczęły się warsztaty misyjne, które ukazały nam , jak łatwo tracimy wodę, której kropla może uratować komuś życie.

Poznaliśmy także postać bł. Chiary Luce Badano, młodej dziewczyny, która  uczy nas , że najważniejsza w życiu jest miłość i chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.

….tak to zleciało. Byliśmy bardzo wdzięczni wszystkim za spędzone razem cudowne chwile. :)

[nggallery id=438].