WINOBRANIE!

26 września 2014

Od wielu lat w winnym grodzie, zwanym Zieloną Górą, ludzie świętują, bawią się i … dzielą się tą radością z innymi.

Stąd każdego roku we wrześniu rusza przez miasto Korowód Winobraniowy.

W oczy tłumów uderza feeria barw. Roztańczone i rozśpiewane grupy przechodzą ulicami. Widać piekarzy, tancerzy, drużynę rugby, rycerzy i szlachcianki. Urocze elfki krążą między uczestnikami korowodu, zaprowadzając ład.

I tu jesteśmy my!

Elfio – baśniowa grupa z Zespołu Szkół w Sulechowie. W trakcie przemarszu widać było, że nie jesteśmy najliczniejsi, ale wyraziści na pewno. Wielu musiało usłyszeć piosenkę o Januszu Kusocińskim – patronie naszej szkoły. Spontanicznie zaintonowała ją cała ekipa. Potrafiliśmy bawić się, śpiewać i tańczyć. Dużo atrakcji dostarczyła nam grupa szczudlarzy. Trzymetrowi bohaterowie niczym demoniczni wojownicy, tajemniczy wysłannicy z innych światów i jednocześnie bardzo rozbawione towarzystwo „nie z tej ziemi”, okazywało wiele ciepła naszym „małym” kociętom, wróżkom, elfiętom i  innym niesamowitym istotom. Nawet starali się wspierać masażem pomocnymi dłońmi jedną z naszych nauczycielekJ.

Przeszliśmy w Korowodzie. Uderzała w oczy galeria różnorodnych postaci i tęcza kolorów. Było … Niezwykle!!!

Warto zapamiętać uśmiechnięte twarze ludzi patrzących z boku. I ich  wyciągnięte w pozdrowieniach ręce.

Warto poczuć atmosferę życzliwości tego „czegoś” – co łączy. Nie trzeba się znać – wystarczy być razem i się bawić.

Warto do tego wracać.

Bawiliśmy się tam wspaniale! Nasza ekipa to 39 uczniów i nauczyciele. Na co dzień. Tego dnia to drużyna magicznych krain wyobraźni.

Dorota Paluszak