GOŚCIE Z ESSEN (NIEMCY)

3 września 2014

W naszej szkole od 28 czerwca do 4 lipca 2014r. po raz drugi gościliśmy grupę uczennic wraz z opiekunami z gimnazjum w Essen. Dziewczęta z Niemiec przebywały  u rodzin swoich polskich koleżanek, z którymi przez  cały rok utrzymywały kontakt mailowy. Uczennice  zwiedziły nasze miasto. Były w Zielonej Górze.  Spędziły miło czas nad Odrą. Pływały  galarami, a potem odbyła się wspólna biesiada przy ognisku.  Goście  spotkali się z dyrektorem Zespołu Szkół Romualdem Modrzykiem. Młodzież uczestniczyła w „kursie” języka polskiego, który prowadziła uczennica gimnazjum Ola Dach.  Gości z Niemiec urzekła polska gościnność oraz piękno przyrody.

Dziewczęta nawiązały przyjaźń, a nasze gimnazjalistki otrzymały zaproszenie do Essen od swoich niemieckich koleżanek.

J. Cieślik, M. Maniarska