IX Powiatowy Konkurs Wiedzy o Papieżu Janie Pawle II

24 czerwca 2014

Dnia 28.05.2014 roku odbył się w naszej szkole IX Powiatowy Konkurs Wiedzy  o Papieżu Janie Pawle II. Do etapu powiatowego zakwalifikowało się 35 uczniów z 7 szkół powiatu zielonogórskiego. Byli to uczniowie z: Kargowej, Pomorska, Świdnicy, Bojadeł, Trzebiechowa, Gimnazjum nr 2 z Sulechowa oraz nasi gimnazjaliści.

Tematem tegorocznych zmagań była biografia Karola Wojtyły od urodzenia do pontyfikatu.

I mce zajęła Natalia Różycka z naszego gimnazjum

II mce Anita Micek ze Świdnicy

III mce Wiktoria Włodarczyk ze Świdnicy

3 równorzędne miejsca zajęli: Wojciech Grzegorczyn z naszego gimnazjum oraz dwie uczennice ze Świdnicy.

Nagrody główne (tablety) sponsorował p. burmistrz Sulechowa Roman Rakowski a wyróżnienia ks. proboszcz Henryk Wojnar. Każdy z uczestników otrzymał dyplom oraz upominek.

Konkursowi towarzyszyła uroczystość rozdania nagród, na którą zostali zaproszeni wyjątkowi goście, min: p. burmistrz Roman Rakowski, ks. proboszcz Henryk Wojnar, przewodnicząca Rady Rodziców p. Izabela Wojewoda, kierownik oświaty p. Wojciech Sołtys, podopieczna wolontariatu Nikola, oraz wiele innych osób.

Spotkanie uświetnił koncert w wykonaniu nauczycieli, którym chciałabym serdecznie podziękować, za poświęcony czas, wspólną pracę i bezinteresowność. Również swój udział w imprezie miał szkolny wolontariat „Jesteśmy dla Ciebie”

Pragnę nadmienić iż konkurs ten jest objęty honorowym patronatem Burmistrza Sulechowa, oraz Wojewody Lubuskiego.

Prezentowane zdjęcia z tej uroczystości zostały wykonane przez uczennice  naszej szkoły: Kasię Koteluk, Alę Skórnicką, Weronikę Twarowską, które rzetelnie pracują na prowadzonym przeze mnie kółku fotograficznym.

W ramach tego konkursu miała miejsce wystawa fotograficzna przygotowana przez naszych uczniów pod tytułem. „Świętość zaczyna się od dziecka”.

Po skończonej uroczystości miało miejsce wspólne zdjęcie, poczęstunek dla uczestników oraz zaproszonych gości.

Zapraszam na  strony internetowe, gdzie  min. można dowiedzieć o tym, że o naszym sulechowskim konkursie wiedzą mieszkańcy z Wadowic, rodzimego miasta Jana Pawła II.