Warsztaty dla uczniów i nauczycieli przyrody w Centrum Energetyki Odnawialnej.

23 czerwca 2014

2 czerwca 2014 roku  uczniowie klas V i VI  uczęszczający na zajęcia koła przyrodniczego wzięli udział  w warsztatach zorganizowanych przez pracowników naukowych  Centrum  Energetyki Odnawialnej w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Sulechowie. Panowie dr inż. Grzegorz Kobyłecki i mgr Radosław Grech oprowadzili grupę młodzieży po instytucie, zaprezentowali nowoczesne urządzenia do uzyskiwania energii bez zanieczyszczania środowiska naturalnego. Uczniowie w ogrodzie dydaktycznym zobaczyli pompy ciepła, kolektory słoneczne i wiatraki . W czasie zajęć robiono pomiary ciepłoty ciała kamerą termowizyjną, sprawdzano mechaniczną wytrzymałość kolektorów słonecznych, oglądano biomasę, która służy do otrzymywania energii cieplnej. Nauczyciele przyrody mogli zapoznać się wykorzystaniem bazy dydaktycznej w szczególności  ogrodu  dydaktycznego przy realizacji treści programowych związanych z tzw. białą energią. W zajęciach wzięły udział panie: B. Gielniak, L. Kożańska, A. Szymańska. Uczniowie na pamiątkę spotkania otrzymali pamiątkowe długopisy oraz gry rozwijające refleks i logiczne myślenie.  Spotkanie w Centrum Energetyki Odnawialnej było dla nas cennym doświadczeniem.

Opracowała A. Szymańska