Spotkanie w Lednicy

23 czerwca 2014

7 czerwca 2014 roku, młodzież z naszej szkoły wzięła udział w Ogólnopolskim Spotkaniu Młodych Lednica 2000. Jest to największe na świecie spotkanie religijne młodych bez osobistego udziału papieża. Miejscem zlotu były Pola Lednickie, gdzie według przekazów historycznych na wyspie na jeziorze Lednickim miał miejsce chrzest Polski.

Młodzież z całej Polski, w tym z naszej szkoły już od rana zebrała się na Polach , by tam czuwać, modlić się, śpiewać i tańczyć. Po południu uczestniczyliśmy w ceremonii  wprowadzenia relikwii św. Wojciecha, następnie wzięliśmy udział w uroczystej Mszy Św. i wysłuchaliśmy przesłania Papieża Franciszka. Wieczorem uczestniczyliśmy w nabożeństwach a o północy przeszliśmy przez Bramę- Rybę.

Atmosfera spotkania była wspaniała, młodzież wróciła do swoich domów bardzo zadowolona. Wszyscy uczestnicy wyjazdu wyrazili chęć, by za rok ponownie spotkać się na Polach Lednickich.

Krystyna Zamolska