Spotkanie z Winnetou

12 czerwca 2011

Któż z nas nie czytał książek o Indianach lub nie oglądał filmów o tej tematyce?

Dnia 19 maja br. uczniowie kl. I „D” pod opieką B. Kondratowicz i A. Eckert udali się na wycieczkę do Nowego Jaromierza. Mieli tam okazję na własne oczy obejrzeć indiańską wioskę, w jakiej żyli Indianie Równin Ameryki Północnej w XIX wieku.

Przewodnikiem po wiosce był wódz indiański (pan Artur). W tipi obejrzeliśmy misternie wykonane repliki autentycznych przedmiotów tj. stroje, broń oraz przedmioty codziennego użytku…

W S Z Y S T K O   M O Ż N A   B Y Ł O   D O T Y K A Ć !!!

Ale wioska indiańska to nie tylko eksponaty i opowieści z nią związane, to także nie lada zabawa. Czyli: malowanie twarzy, indiański tor przeszkód, strzelanie z łuku, rzuty indiańskimi lotkami, nauka indiańskich pląsów oraz wysłuchanie przy ognisku indiańskich legend (autentycznych, niezmyślonych). Dodatkową, smaczną atrakcją dla dzieci była konsumpcja kiełbasek własnoręcznie upieczonych nad ogniskiem.

Jeżeli chcecie przeżyć podobną przygodę polecamy NOWY JAROMIERZ !