Klasowa wycieczka uczniów klas IIIa i IIIb

3 czerwca 2011

26 maja uczniowie klas III a i III b uczestniczyli w szkolnej wycieczce do  Szczecina. Dzieci zwiedzały z przewodnikiem najciekawsze miejsca w stolicy Pomorza Zachodniego, tj. Zamek Książąt Pomorskich, największą szczecińską katedrę – Bazylikę św. Jakuba Apostoła, Bramę Królewską. Były w Muzeum Morskim. Widziały w Muzeum Narodowym unikalną ciekawą wystawę pamiątek z Afryki. Z wieży zamkowej oglądały przepiękną panoramę miasta. Wchodząc na wieżę musiały pokonać aż 204 schody! Były bardzo dzielne! Wszystkim podobało się na Wałach Chrobrego. Pani przewodnik mówiła, że jest to takie miejsce, które powinien odwiedzić każdy turysta przyjeżdżający do Szczecina. Największą atrakcją tego wspólnego wyjazdu był rejs statkiem „Dziewanna” po Odrze.  Dzieci z ciekawością oglądały nabrzeże portowe. Wszystko odbyło się w miłej atmosferze. Pogoda i humory uczestników też wspaniale dopisały!  Wycieczkę  zorganizowały dla swoich szkolnych wychowanków – panie E. Kiełbasa i T. Czerniawska.