ENGLISHmania

3 czerwca 2011

Dnia 26.05.2011r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Sulechowie odbył się Pierwszy Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego ENGLISHmania. W potyczkach brały udział zespoły: ze Szkoły Podstawowej w Trzebiechowie (Martyna Bańkowska, Radek Pełka i Dawid Sienkiewicz) pod opieką pani Elżbiety Zielonki, ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sulechowie (Filip Fijałkowski, Jakub Piróg i Adrian Trojnacki) pod opieką pani Danuty Chruściel i ze Szkoły   Podstawowej nr 3 (Maciej Gromiec, Maciej Michałów i Kacper Sulik). Uczniowie rozwiązywali quiz z wiedzy o krajach anglojęzycznych, krzyżówkę sprawdzającą znajomość słownictwa, odpowiadali na pytania z gramatyki i rozwiązywali łamigłówki. Były również zagadki dźwiękowe i dotyczące slajdów. Drużyny walczyły o Puchar i Statuetki Burmistrza Sulechowa. Miło spędzony czas uświetnił występ Jacka Durzyńskiego oraz zespołu tanecznego „Ups” prowadzonego przez panią  Aleksandrę Rogińską. Zaproszeni goście: pan Burmistrz Sulechowa – Roman Rakowski, pan Wojciech Sołtys oraz pani Dyrektor Iwona Kucharska wręczyli nagrody uczestnikom.

Pierwszą nagrodę otrzymała drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3 zdobywając 27 punktów. Drugie miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 otrzymując 25 punktów, trzecie miejsce uczniowie z Trzebiechowa – 20 punktów. Konkurs przygotowały nauczycielki z Zespołu Szkół w Sulechowie: Katarzyna Ciesielska, Marta Łyżwińska, Marta Mużyło – Klocek, Monika Rakowska – Kłos i Katarzyna Stawiarz. Dziękujemy panom: Bernardowi Łyżwińskiemu i Lechowi Sawickiemu za wspaniałą oprawę muzyczną oraz pani Anecie Godyń za interesujące dekoracje.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom konkursu, życzymy kolejnych sukcesów i już dziś zapraszamy za rok.