Mistrzem ortografii uczeń naszej szkoły!

17 maja 2011

12. 05. 2011r. odbyła się XIV edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego „ Mistrz Ortografii 2011”. Jego organizatorem i gospodarzem jest corocznie  Szkoła Podstawowa nr 1 w Sulechowie. W zmaganiach konkursowych wzięli udział zwycięzscy etapów szkolnych ze szkół podstawowych w Sulechowie, Bukowie, Brodach, Cigacicach i Kalsku. Naszą szkołę reprezentowali: Zuzanna Grupa z klasy IV, Sara Laskowska z klasy V i Paweł Gajek z klasy VI.

Najlepszym znawcą zasad polskiej ortografii i interpunkcji okazał się uczeń naszej szkoły Paweł Gajek, który zajął I miejsce w klasyfikacji indywidualnej. Równie dobrze zaprezentowały się nasze uczennice, w efekcie czego Zespół Szkół w Sulechowie zajął II miejsce w klasyfikacji zespołowej.

Uczniom gratulujemy wspaniałej wiedzy i postawy. Paniom: Dorocie Paluszak, Danucie Zakrzewskiej i Justynie Waloch- Bale dziękujemy za przygotowanie uczniów do zmagań konkursowych i życzymy kolejnych sukcesów.