Konkurs patriotyczny

15 maja 2011

Młodzi patrioci górą!

29 kwietnia br. w Cigacicach odbył się gminny konkurs patriotyczny pt. „ Kto Polskę miłuje gorąco i szczerze, ten czasu nie traci, do pracy się bierze”. Drużyna  ze szkoły podstawowej, w składzie: Maciej Gromiec (VI B), Michał Majewski (VI B),Maciej Michałów (VI D), zajęła I miejsce.

Organizatorki konkursu, jak zwykle, przygotowały ciekawe, a zarazem trudne zadania. Okazało się jednak, że nasi uczniowie posiadają rozległą wiedzę i doskonale poradzili sobie we wszystkich konkurencjach. Świetnie odpowiadali na pytania, doskonale rozwiązali krzyżówki i rewelacyjnie poradzili sobie z zestawem kalamburów. Młodzi patrioci znają, najważniejsze dla każdego Polaka, pieśni: „ Mazurek Dąbrowskiego” i „ Rotę” Marii  Konopnickiej. Potrafią również rozpoznać i nazwać zabytkowe, ciekawe budowle. Królowie polscy nie mieli przed naszą drużyną żadnych tajemnic, a z rozpoznaniem współcześnie żyjących Polaków  także nie było kłopotu.

Konkurs przebiegał w bardzo miłej atmosferze, mimo że drużyny walczyły o miejsce na podium. Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody książkowe, pamiątkowe dyplomy oraz piękne puchary.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom konkursu i życzymy kolejnych sukcesów w przyszłości. Taką wiedzę należy wykorzystywać i pogłębiać, a posiadanie jej jest dowodem na to, że młodzi ludzie to patrioci.