Spektakl „Krzesiwo”

23 kwietnia 2011

Dnia 13 marca dzieci z oddziałów przedszkolnych oglądały bajkę  pod tytułem „ Krzesiwo” H. C. Andersena.

Przedszkolaki miały możliwość tym razem oglądać na scenie marionetki. Sztuka wywołała wiele emocji i spodobała się młodym widzom. Opowiadała historię biednego żołnierza, który wracając z wojny spotkał wiedźmę, ta obiecała obdarować go wielkim bogactwem.
W zamian miał tylko odzyskać krzesiwo, z pnia starego drzewa. Jednak okazało się to bardzo trudne. Żołnierz uczestniczył w licznych przygodach, zakochał się w królewnie, pokonał wiele przeszkód na drodze do szczęścia, ale jak to w bajkach bywa – wszystko dobrze się skończyło. Przedstawienie zaprezentował dzieciom aktor z teatru „Złota kaczka” z Wrocławia.