Loteria fantowa

23 kwietnia 2011

Dnia 25.02.2011 roku odbyła się w naszej szkole kolejna już akcja charytatywna  – loteria fantowa, której dochód przeznaczony jest na pomoc szkole w Afryce (Togo). Obecnie są to szkoły Kotomboua oraz Affem – Kabye. Ze szkołami tymi współpracujemy od 2005 roku i chcemy wspierać je nie tylko duchowo ale przede wszystkim materialnie. Staramy się w każdym roku szkolnym zorganizować przynajmniej jedną loterię. W poprzednim roku szkolnym zainicjowaliśmy akcję Przybory szkolne. Wysłaliśmy paczkę z zawartością ponad  20 kg. długopisów, mazaków, kredek itp. Nie trudno wyobrazić sobie radość dzieciaków, które po raz pierwszy w życiu miały w ręce kolorowe kredki.

Tamtejszymi placówkami opiekuje się misjonarz o. Jan Piontek. Z tegorocznej loterii zebrano kwotę 1400 zł.

Loteria fantowa to nie tylko pomoc, ale wielka zabawa i atrakcja w naszej szkole. Ciekawe i cenne wygrane, wygrywający każdy los – to przyciąga tłumy uczniów.

Nie byłoby jednak tej akcji, gdyby nie pomoc i wsparcie uczniów oraz firm sponsorujących fanty. Dlatego też dziękuję takim firmom jak:

Restauracja POD ANIOŁAMI

Restauracja JANOSIK

Restauracja TADŻ MAHAL

Bar SPORT

Apteka BEDNAREK

Salon fryzjerski ANETA

Solarium BEATA

Hurtownia ŻURAWSCY

SKLEPIK SZKOLNY

Parafia pw. ŚW. STANISŁAWA KOSTKI

Firma SENATOR

Firma JOY JEANS

Szczególnie dziękuję uczniom oraz dyrekcji Zespołu Szkół, za pomoc i zaangażowanie w te charytatywne dzieło. Mam nadzieję, że to nie ostatnia taka akcja, bo dzięki nim choć w części życie naszych kolegów z Afryki będzie radośniejsze i znośniejsze.

Wioletta Samociak