Orły – Stypendiada

28 lutego 2011

W dniach 9 – 14 XII 2010 r uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie

-Stypendiada Wczesnoszkolna– 83 osoby z kl. II i III Szkoły Podstawowej

– Stypendiada Polonistyczna  – 35 osób z kl. IV – VI SP

– Stypendiada Matematyczna- 10 osób z kl. IV – VI SP.

Rywalizacja odbywała się w czterech kategoriach konkursowych:

1.     Konkurs czytelniczy „I Ty bądź czytelny”,

2.     Konkurs ortograficzny „Ortograf”,

3.     Konkurs matematyczny „Plus – Minus”,

4.     Konkurs plastyczny „Kreska”.

Uczniowie pisali test sprawdzający ich wiedzę z danej dziedziny, a w ramach konkursu plastycznego wykonywali pracę na temat „Zima w oczach dziecka”.

I miejsce w Polsce w konkursie ortograficznym wśród uczniów klas trzecich zdobyła uczennica naszej szkoły– Maria Bajor z kl. III B. Uczniów z klas trzecich, którzy zdobyli maksymalną ilość punktów było w całej Polce tylko 9, tym bardziej cieszy sukces Marysi.

Wyróżnienie w konkursie plastycznym „Kreska” zdobyła uczennica tej samej klasy Wiktoria Sochacka.

W ramach Stypendiady Polonistycznej wśród uczniów kl. IV – VI wyróżnienie w konkursie czytelniczym  „I Ty bądź czytelny” zdobyli:Sara Laskowska z kl. V c oraz Wojciech Grzegorczyn z kl. V b.

Bardzo cieszymy się z tak wysokich lokat naszych uczniów. Gratulujemy im oraz ich nauczycielkom: p. Teresie Czerniawskiej, p. Monice Rakowskiej – Kłos oraz p. Danucie Zakrzewskiej.