Dni Promocji Zdrowego Stylu Życia

14 grudnia 2010

Ostatni tydzień października 2010 roku upłynął w naszej szkole pod hasłem Dni Promocji Zdrowego Stylu Życia, które zorganizowane zostały przez Szkolne Koło PCK przy wsparciu pedagogów szkolnych. W tym czasie o przeprowadzenie pogadanek, warsztatów i pokazów zostali poproszeni specjaliści. Pani Anita Łukowiak, doradca rodzinny, pracowała z uczniami nad sposobami radzenia sobie ze stresem. Chorąży Piotr Nagórny rozmawiał z młodzieżą na temat szkodliwości zażywania dopalaczy. Pan Andrzej Stasiulewicz, na co dzień pracujący w Wojewódzkim Ośrodku Terapii Uzależnień, wraz ze swymi podopiecznymi uświadamiał gimnazjalistą zagrożenia płynące z zażywania środków psychoaktywnych. Nasi gimnazjaliści: Daria Rączak, Klaudyna Skrzypczak, Weronika Ostapczuk, Iga Kruk, Kamil Warnęłło, Michał Wesołowski i Dominika Czwałga pod opieką pani Jolanty Zemleduch przygotowali prezentacje multimedialne dotyczące szkodliwości nadużywania alkoholu. A osobiście zaświadczyli o tym członkowie grupy Anonimowych Alkoholików, którzy przeprowadzili pogadanki z młodzieżą. Nasze działania wsparła także Komenda Policji w Sulechowie. Sierżant Anna Kozak przeprowadziła zajęcia dotyczące problemu przemocy. Natomiast prelekcje na temat higieny osobistej, w klasach IV – VI, przeprowadziły panie Elżbieta Turzańska i Janina Cholewińska. Nad zachęceniem młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu  pracowała pani Aleksandra Rogińska, która przeprowadziła zajęcia taneczne oraz pani Izabela Gąsieniec, do której można było przyjść na aerobik. Pan Jarosław Łukaszkiewicz odwiedzał klasy pokazując zestaw prostych ćwiczeń relaksacyjnych z przyborami (piłka, laska gimnastyczna), które można wykonywać w każdych warunkach. Odprężyć można się było na zajęciach prowadzonych przez uczennice klasy II b gimnazjum: Annę Gadomską, Karolinę Klee, Paulę Zajwin, Wiktorię Kozakiewicz, Agnieszkę Korotyniec, Anetę Cieślińską i Aleksandrę Walkowiak, które dla młodszych kolegów i koleżanek przygotowały ćwiczenia odprężające przy spokojnej muzyce. Dziewczęta ze Szkolnego Koła PCK, z pomocą pani Małgorzaty Wieczorek,  zachęcały młodszych uczniów do codziennego jedzenia warzyw i owoców, częstując pysznymi jabłkami. Poczęstunek ten sponsorowała Hurtownia Owoców i Warzyw „RYKO” D. R. Koszuckich. Plakaty dotyczące zdrowego stylu życia przygotowała wraz z dziećmi pani Aneta Godyń. Oto kilka zdjęć dokumentujących tamte wydarzenia: