Gala Mistrzów – Gimnazjum

24 czerwca 2010

10.06.2010r. w naszym gimnazjum odbyła się wielka „Gala Mistrzów”. W tym roku przyświecało jej hasło „JESTEŚMY CZĘŚCIĄ WSZECHŚWIATA”. Uroczystość poprowadzili członkowie Szkolnego Teatru „W kratkę”: Weronika Ostapczuk, Dawid Cierniak i Teodor Cimoszewicz. Przedstawili oni osiągnięcia wszystkich uczniów nominowanych do tytułu mistrza
z poszczególnych dziedzin nauki i obdarowali ich dyplomami i „kosmicznymi koronami”. Nauczyciele odczytywali nazwiska zwycięzców,  którzy otrzymywali zaszczytne statuetki mistrza.
Oto nazwiska najwybitniejszych uczniów naszego gimnazjum:

Nazwiska mistrzów zapisane są tłustym drukiem.

JĘZYK POLSKI

1. Dawid Cierniak – Mistrz Języka Polskiego A.D.2010
Finalista Lubuskiego Przeglądu Teatralnego „PRO-ARTE” .
Laureat Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego.
Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „Przebudzeni do życia”.
2. Joanna Donaj
Laureatka Szkolnego Konkursu Polonistycznego.
3. Magdalena Gitler
Finalista Lubuskiego Przeglądu Teatralnego „PRO-ARTE” .
Laureat Szkolnego Konkursu Polonistycznego.
I miejsce w Szkolnym Konkursie Słownikowo -Encyklopedycznym.
4. Martyna Janas
Laureat Szkolnego Konkursu Polonistycznego.
III miejsce w Szkolnym Konkursie „ W krainie muzy Erato”.
5. Kinga Koziorowska
Laureat Szkolnego Konkursu Polonistycznego
6. Emilia Majdra

Laureat Szkolnego Konkursu Polonistycznego.
I miejsce w Szkolnym Konkursie „ W krainie muzy Erato”.
HISTORIA

1.Anna Gadomska – Mistrz Historii klas I
2. Ola Jurczak – Mistrz Historii klas II
3. Karolina Korzyb – VIII miejsce w Finale Wojewódzkiego Konkursu Historycznego
4. Kinga Koziorowska – Mistrz Historii klas III
5. Wiktor Lechki – Mistrz Historii A.D. 2010
– Laureat Wojewódzkiego Konkursu Historycznego.
BIOLOGIA
1. Dominika Czwałga
I miejsce w Szkolnym Konkursie Ekologicznym
2. Joanna Jakubowska
laureatka Szkolnego Konkursu Biologicznego
Udział w konkursie biologicznym „Meduza”
3. Martyna Janas – Mistrz Biologii A.D. 2010
I miejsce zespołowo w Lubuskim Konkursie Przyrodniczym
VII miejsce indywidualnie w Lubuskim Konkursie Przyrodniczym
VII miejsce w Ponadregionalnym Konkursie Przyrodniczym
II miejsce w Szkolnym Konkursie Ekologicznym
laureatka Szkolnego Konkursu Biologicznego
Udział w konkursie biologicznym „Meduza”
4. Emilia Majda
I miejsce zespołowo w Lubuskim Konkursie Przyrodniczym
VI miejsce indywidualnie w Lubuskim Konkursie Przyrodniczym
III miejsce w Ponadregionalnym Konkursie Przyrodniczym
III miejsce w Szkolnym Konkursie Ekologicznym
5. Ewa Naumowicz
I miejsce zespołowo w Lubuskim Konkursie Przyrodniczym
III miejsce indywidualnie w Lubuskim Konkursie Przyrodniczym
IV miejsce w Ponadregionalnym Konkursie Przyrodniczym
6. Agnieszka Samociak
laureatka Szkolnego Konkursu Biologicznego
Udział w konkursie biologicznym „Meduza”
7. Judyta Tasiemska
I miejsce zespołowo w Lubuskim Konkursie Przyrodniczym
IV miejsce w Ponadregionalnym Konkursie Przyrodniczym
GEOGRAFIA

1.Joanna Jakubowska – II miejsce w Szkolnym Konkursie „Czy znasz mapę Polski”
II miejsce Mistrz Geografii kl. III, V miejsce w Szkolnym Konkursie Geograficznym
2. Agnieszka Korotyniec – Mistrz Geografii kl. I
3. Iga Kruk -Mistrz Geografii klas II, II miejsce w Szkolnym Konkursie Geograficznym,
Udział w Rejonowym Konkursie Geograficznym
4. Emilia Majdra – Mistrz Geografii A.D. 2010
I miejsce w Szkolnym Konkursie Geograficznym
VIII miejsce w Rejonowym Konkursie Geograficznym
I miejsce w Szkolnym Konkursie „Czy znasz mapę Polski”
I miejsce Mistrz Geografii kl. III
JĘZYK NIEMIECKI

1 Filip Dmytruk – II miejsce w konkursie „Zostań Szkolnym Mistrzem Języka Niemieckiego”
2. Anna Gadomska – III miejsce w konkursie „Zostań Szkolnym Mistrzem Języka Niemieckiego”
3. Marek Kondratowicz – I miejsce w konkursie bożonarodzeniowym, III miejsce w quizie o krajach niemiecko-języcznych
4. Iga Kruk – Mistrz Języka Niemieckiego A.D. 2010
II miejsce w konkursie bożonarodzeniowym, IV miejsce w konkursie „Zostań Szkolnym Mistrzem Języka Niemieckiego”
JĘZYK ANGIELSKI

1. Anna Gadomska – I miejsce w konkursie „ Bighead of English”
2 Joanna Jurczak – VII miejsce w konkursie „ Bighead of English”
3. Iga Klóskowska – II miejsce w konkursie „ Bighead of English”
4 Kinga Koziorowska – Mistrz Języka Angielskiego A.D. 2010
II miejsce w konkursie „ Bighead of English”, II miejsce w Konkursie Języka Angielskiego
MATEMATYKA

1.Dawid Cierniak – najlepszy wynik w szkole w konkursie „ Alfik”
IV miejsce w Turnieju Mistrzów KMM „Pitagoras”
Laureat „Omnibusa” .Udział w rejonowym Konkursie Matematycznym
2. Agnieszka Korotyniec – najlepszy szkolny wynik w konkursie „Kangur”
3. Kinga Koziorowska – Udział w rejonowym Konkursie Matematycznym
4. Łukasz Odwrot – III miejsce w Turnieju Mistrzów KMM „Pitagoras”
5. Judyta Tasiemska – Mistrz Matematyki A.D. 2010
Laureatka „Omnibusa”
Udział w rejonowym Konkursie Matematycznym (najlepszy wynik w szkole)
6. kl.IIb PENTAGRAM – II m. drużynowo Klub Miłośników Matematyki „Pitagoras”

INFORMATYKA

1. Adrian Brambor – V miejsce w półfinałach Olimpiady DialNetMasters
I miejsce w Szkolnym Konkursie Informatycznym
2. Marek Kondratowicz – V miejsce w półfinałach Olimpiady DialNetMasters
III miejsce w Szkolnym Konkursie Informatycznym
I miejsce w szkolnym konkursie „Myszką i Piórem”
3. Michał Kondratowicz – Mistrz Informatyki A.D. 2010
V miejsce w półfinałach Olimpiady DialNetMasters
II miejsce w Szkolnym Konkursie Informatycznym
I miejsce w szkolnym konkursie „Myszką i Piórem”
4. Agnieszka Korotyniec – wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie ‘Kangur Matematyczny”
5. Miłosz Świczerewski – III miejsce w Szkolnym Konkursie Informatycznym
FIZYKA I CHEMIA
1. Agata Andrasiak – Mistrz Chemii A.D 2010
Udział w etapie rejonowym konkursu chemicznego
2. Judyta Tasiemska – Mistrz Fizyki A.D 2010
Udział w etapie rejonowym konkursu chemicznego
I miejsce w Szkolnym Konkursie Astronomicznym
RELIGIA
1. Paulina Garbacz – Laureatka Konkursu Recytatorskiego prozy i poezji Jana Pawła II
2. Magdalena Gitler – wyróżnienie w V Powiatowym Konkursie Wiedzy o Papieżu Janie Pawle II, udział w Powiatowym Konkursie Biblijnym
3. Martyna Janas – Mistrz Religii 2010
Laureat III Diecezjalnego Konkursu Biblijnego
III miejsce w V Powiatowym Konkursie Wiedzy o papieżu Janie Pawle II
szczególne zaangażowanie podczas akcji charytatywnych na rzecz uczniów z Afryki
4. Karolina Korzyb – uczestniczka Konkursu Biblijnego
finalistka V Powiatowym Konkursie Wiedzy o papieżu Janie Pawle II
PLASTYKA
1.Aneta Cieślińska
II miejsce w gminnym konkursie „projekt kartki bożonarodzeniowej”
2.Jakub Jaskuła
I miejsce w gminnym konkursie „logo na dni Sulechowa”
3. Katarzyna Pawłowska
I miejsce w międzyszkolnym konkursie „Świat ze snu”, wyróżnienie projekt kartki wielkanocnej
Marta Walczak -Mistrz Plastyki A.D. 2010
II miejsce w gminnym konkursie na kartkę wielkanocną
wyróżnienie w między gminnym konkursie „Świat ze snu”
I miejsce w szkolnym konkursie „Obrazy inspirowane wierszem”
I miejsce w szkolnym konkursie „Wiosna ach to ty”

Uroczystość wręczenia nominacji oraz statuetek uświetniły: występy zespołu tanecznego „JUMP”, piosenki wykonane przez dziewczęta z zespołu wokalno- muzycznego oraz scenki dramatyczne zaprezentowane przez Szkolny Teatr „W kratkę”. W mini spektaklach „Kopernik” i „Mały Książę’ udział wzięli: Magda Gitler, Patrycja Krakowiak, Łukasz Odwrot, Teodor Cimoszewicz, Weronika Ostapczuk.

Organizatorzy: Elżbieta Akonom, Arkadiusz Dach, Aneta Godyń, Beata Jankowska,Agnieszka Mieszkiel

[nggallery id=3]

Samorząd Uczniowski

Gazetka Szkolna

Projekt „Dasz Radę”

Matematyka bez granic

SOS Siatkarski Ośrodek Szkolny

Patron szkoły

Certyfikaty